4 клас
(для шкіл з російською мовою навчання)
Урок – гра «Найрозумніший»
ТЕМА: Узагальнення знань за темою «Іменник» з використанням елементів
нової української школи
МЕТА: формувати ключові компетентності: вміння вчитися, соціальну, загальнокультурну, інформаційну;
формувати предметні компетентності:
- визначати рід та відмінок іменників;
- відмінювати іменники;
- аналізувати прислів’я;
- редагувати речення;
- виразно читати та правильно інтонувати речення;
- висловлювати власні оцінювальні судження;
- розвивати критичне мислення, творчу уяву;
- збагачувати словниковий запас учнів;
- виховувати любов до рідної мови, бажання вивчати рідну мову, позитивні риси
характеру та працелюбність.
ОБЛАДНАННЯ: плакат «Правила класу», плакат «Девіз уроку», папірці-самоклей-
ки (по кількості учнів), малюнок дерева, опорна схема «Іменник», фішки, конверти із завданнями, бейджик «ПОМІЧНИЦЯ», медальки для нагородження, 3 повітряних кульки (для 3 команд:
сині, зелені, жовті), стрічка з підписом «Найрозумніший»
(на дошці).
Тип уроку: урок-гра
Хід уроку
І. ЕМОЦІЙНА ПІДГОТОВКА
1. - Я вас вітаю! А це означає, що я бажаю впевненості вам, інтересу і творчості.
Девіз нашого уроку-гри : Не просто слухати – а чути;
Не просто дивитися – а бачити;
Не просто відповідати – а міркувати;
Не просто запам’ятовувати – а розуміти.
2. Правила класу
1. Брати участь у виконанні завдань
2. Працювати тихо, не заважати іншим
3. Говорити впевнено, чітко
4. Один каже – решта слухає
3. Дерево очікування
( на папірцях діти записують власні очікування, читають їх і прикріпляють
на дерево)
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАННЯ УРОКУ
Завдання уроку
- Наш урок незвичний, проведемо його у вигляді гри «Самий розумний». Умови прості. За правильно виконане завдання команда отримує фішку. Хто найбільше матиме фішок – той і буде «самим розумним»
ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
За опорною схемою повторимо все про Іменник.
- Сьогодні на уроці ви матимете змогу показати свої знання, уміння, навички і ерудицію з теми «Іменник». Іменник – велетенська могутня незрівнянна за словами частина мови. Зараз ми з вами під час уроку вшануємо цю частину мови. Вас вже чекають цікаві гри та рухливі розваги.
1. Гра «Руки вгору» (визначення роду іменників)
__ Я називаю іменники. Дівчатка піднімають руки, якщо слово жіночого роду, хлопчики – якщо чоловічого роду, а якщо середнього – не піднімає ніхто.
Слова: письменник, вогнище, фабрика, свято, хмаринка, море, радість, ім’я, учениця, прізвище, посуд, кінь. Молоко
2. Гра «Зв’язківець». (повторення про іменники – загальні та власні назви)
__ Поєднайте загальні назви з власними за допомогою стрілок. (діти отримують
конверти із картками)
Леся Українка країна
Дніпро кінь
Україна поетеса
Орлик прізвище
Сидорчук річка
Тарас Шевченко &nbs
...
Читати далі »